Vishay/Dale RN65C1910FBSL
RN65C1910FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1910FBSL
Brief Description
RES 191 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1910FBSL.pdf
Availability of RN65C1910FBSL
QUANTITY
RN65C1910FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1910FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1910FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1910FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1910FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1910FBSL Details Description
Related parts for RN65C1910FBSL
CAP FILM 3900PF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 3A DDPAK datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT .1A ROLLR LEVR datasheet.pdf
ADAPTER EPROM/FLASH DIP40/DIP48 datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 0603 datasheet.pdf
FUSE F/A CLASS RK1 80A 600V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf