Vishay/Dale RN65C1913FBSL
RN65C1913FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1913FBSL
Brief Description
RES 191K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1913FBSL.pdf
Availability of RN65C1913FBSL
QUANTITY
RN65C1913FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1913FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1913FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)191k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1913FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1913FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1913FBSL Details Description
Related parts for RN65C1913FBSL
IC VREF SERIES 2.5V 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MINITEK HDR VERT POL TOR datasheet.pdf
CAP CER 22PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CIR 20C 20#16 SKT RECP WALL datasheet.pdf
IC CTRLR BUCK PWM 28TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf