Vishay/Dale RN65C2210FRE6
RN65C2210FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2210FRE6
Brief Description
RES 221 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2210FRE6.pdf
Availability of RN65C2210FRE6
QUANTITY
RN65C2210FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2210FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C2210FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2210FRE6
Related LinksRN65C2, RN65C2210FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2210FRE6 Details Description
Related parts for RN65C2210FRE6
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 10MA 9V datasheet.pdf
IC LCD DVR UNVRSL LOW-MUX 56VSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 5.08MM datasheet.pdf
RING INSULKRIMP (BB-218-56X) datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG,RA-WIRE 1.5M datasheet.pdf