Vishay/Dale RN65C22R6FRE6
RN65C22R6FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C22R6FRE6
Brief Description
RES 22.6 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C22R6FRE6.pdf
Availability of RN65C22R6FRE6
QUANTITY
RN65C22R6FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C22R6FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C22R6FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C22R6FRE6
Related LinksRN65C2, RN65C22R6FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C22R6FRE6 Details Description
Related parts for RN65C22R6FRE6
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
KIT EV REFRNC DSIGN FOR MAXQ3183 datasheet.pdf
CONN PLUG 47 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1210 datasheet.pdf