Vishay/Dale RN65C2432BBSL
RN65C2432BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C2432BBSL
Brief Description
RES 24.3K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C2432BBSL.pdf
Availability of RN65C2432BBSL
QUANTITY
RN65C2432BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C2432BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C2432BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)24.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C2432BBSL
Related LinksRN65C2, RN65C2432BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C2432BBSL Details Description
Related parts for RN65C2432BBSL
CAP CER 220PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 560PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V TO277A datasheet.pdf
PCB FLTR 1PH 1ST 2A 250VAC M80 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 102 TYPE A 37POS datasheet.pdf