Vishay/Dale RN65C3092BRSL
RN65C3092BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3092BRSL
Brief Description
RES 30.9K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3092BRSL.pdf
Availability of RN65C3092BRSL
QUANTITY
RN65C3092BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3092BRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3092BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3092BRSL
Related LinksRN65C3, RN65C3092BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3092BRSL Details Description
Related parts for RN65C3092BRSL
FIXED IND 680UH 650MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
MS MSQ-QUADRUS, BLUETOOTH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 24VOUT datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM SMBJ datasheet.pdf
EURO QKE FEM STR RELIEF datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf