Vishay/Dale RN65C3320FRE6
RN65C3320FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3320FRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3320FRE6.pdf
Availability of RN65C3320FRE6
QUANTITY
RN65C3320FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3320FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C3320FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3320FRE6
Related LinksRN65C3, RN65C3320FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3320FRE6 Details Description
Related parts for RN65C3320FRE6
RES SMD 475 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 2X10MH 1.0A SMD datasheet.pdf
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 1.06K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 400VAC Y5V RDL datasheet.pdf
Connector Socket 63 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf