Vishay/Dale RN65C3322FR36
RN65C3322FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3322FR36
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3322FR36.pdf
Availability of RN65C3322FR36
QUANTITY
RN65C3322FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3322FR36
Internal Part NumberEIS-RN65C3322FR36
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3322FR36
Related LinksRN65C3, RN65C3322FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3322FR36 Details Description
Related parts for RN65C3322FR36
INDUCT ARRAY 2 COIL 50UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 15.4K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CBL 35POS 0.5MM JMPR TYPE D 10" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 14.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU ARM 128KB FLASH 121MAPBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
BOX HOLDUP 1200UF datasheet.pdf