Vishay/Dale RN65C3323DRSL
RN65C3323DRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3323DRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3323DRSL.pdf
Availability of RN65C3323DRSL
QUANTITY
RN65C3323DRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3323DRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3323DRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3323DRSL
Related LinksRN65C3, RN65C3323DRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3323DRSL Details Description
Related parts for RN65C3323DRSL
IC PLD 15NS 20DIP datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 89MA 23 OHM TH datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.5VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONN HDR 2MM VERT W/SCREW 42POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
IC AMP datasheet.pdf
CABLE ASSEM UFL-UFL 1000MM 0.81 datasheet.pdf