Vishay/Dale RN65C3573FBSL
RN65C3573FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3573FBSL
Brief Description
RES 357K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3573FBSL.pdf
Availability of RN65C3573FBSL
QUANTITY
RN65C3573FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3573FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C3573FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3573FBSL
Related LinksRN65C3, RN65C3573FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3573FBSL Details Description
Related parts for RN65C3573FBSL
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 120V datasheet.pdf
FILTER POWER LINE 16A 250/440V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 3A 125V datasheet.pdf