Vishay/Dale RN65C3831FB14
RN65C3831FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C3831FB14
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C3831FB14.pdf
Availability of RN65C3831FB14
QUANTITY
RN65C3831FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C3831FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C3831FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C3831FB14
Related LinksRN65C3, RN65C3831FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C3831FB14 Details Description
Related parts for RN65C3831FB14
IC MPU MPC8XX 66MHZ 256BGA datasheet.pdf
IC CPLD 36MC 15.5NS 44VQFP datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 10K OHM 16SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 8A TO-220F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T412 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 1A 437 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf