Vishay/Dale RN65C4123FRE6
RN65C4123FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4123FRE6
Brief Description
RES 412K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4123FRE6.pdf
Availability of RN65C4123FRE6
QUANTITY
RN65C4123FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4123FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C4123FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4123FRE6
Related LinksRN65C4, RN65C4123FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4123FRE6 Details Description
Related parts for RN65C4123FRE6
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
LED 5MM LOW PRO SUP YELLOW CLEAR datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG RED 2000' datasheet.pdf
CONN HDR 120POS 2.54MM T/H datasheet.pdf