Vishay/Dale RN65C4321BBSL
RN65C4321BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4321BBSL
Brief Description
RES 4.32K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4321BBSL.pdf
Availability of RN65C4321BBSL
QUANTITY
RN65C4321BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4321BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4321BBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4321BBSL
Related LinksRN65C4, RN65C4321BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4321BBSL Details Description
Related parts for RN65C4321BBSL
CONN HEADER 15POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf