Vishay/Dale RN65C4323FBSL
RN65C4323FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4323FBSL
Brief Description
RES 432K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4323FBSL.pdf
Availability of RN65C4323FBSL
QUANTITY
RN65C4323FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4323FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4323FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4323FBSL
Related LinksRN65C4, RN65C4323FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4323FBSL Details Description
Related parts for RN65C4323FBSL
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V/2.85V 10MLF datasheet.pdf
TOOL HAND HVY HD STRATO 12AWG datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 90A datasheet.pdf
RND SPACER 0.147" NYLON 25.02MM datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/16 BK 100' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPST 16A 125V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 152 TYP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf