Vishay/Dale RN65C4421BB14
RN65C4421BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4421BB14
Brief Description
RES 4.42K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4421BB14.pdf
Availability of RN65C4421BB14
QUANTITY
RN65C4421BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4421BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C4421BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4421BB14
Related LinksRN65C4, RN65C4421BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4421BB14 Details Description
Related parts for RN65C4421BB14
CAP FILM 10000PF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 10MSOP datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 50V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN POKE-IN WIRE/TAP SPLC 18AWG datasheet.pdf
IC RF DETECTOR CDMA/WCDMA 6-LLP datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 800A DO200AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf