Vishay/Dale RN65C4422FRSL
RN65C4422FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4422FRSL
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4422FRSL.pdf
Availability of RN65C4422FRSL
QUANTITY
RN65C4422FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4422FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4422FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4422FRSL
Related LinksRN65C4, RN65C4422FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4422FRSL Details Description
Related parts for RN65C4422FRSL
CONN JACK STEREO R/A 4PIN 3.5MM datasheet.pdf
LEAD ASSY 16AWG SGL END 4.503" datasheet.pdf
SENSOR LOGIC OUT OPTIC SIDE VIEW datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 4CHIPLGA datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HNDHLD BC CDR 2.8"NEAR RS232PC datasheet.pdf
SENSOR 5MM 5-24VDC NPN CABLE3M datasheet.pdf
IC OSC VCXO 75MHZ 6-CLCC datasheet.pdf