Vishay/Dale RN65C4643BBSL
RN65C4643BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4643BBSL
Brief Description
RES 464K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4643BBSL.pdf
Availability of RN65C4643BBSL
QUANTITY
RN65C4643BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4643BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C4643BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4643BBSL
Related LinksRN65C4, RN65C4643BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4643BBSL Details Description
Related parts for RN65C4643BBSL
IC LOAD SWITCH INT 8VIN SSOT-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
IC MICROPWR COMP DUAL 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT 1-5V datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 75V 1W DO204AL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .125" datasheet.pdf