Vishay/Dale RN65C4880BB14
RN65C4880BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C4880BB14
Brief Description
RES 488 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C4880BB14.pdf
Availability of RN65C4880BB14
QUANTITY
RN65C4880BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C4880BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C4880BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)488
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C4880BB14
Related LinksRN65C4, RN65C4880BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C4880BB14 Details Description
Related parts for RN65C4880BB14
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 110V 22MM FLUSH WHITE datasheet.pdf
LED 7MM GREEN PMI 24V GASKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 500W datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ1 IP68 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 3W DO216AA datasheet.pdf
HD-BNC TO BNC STRT PLUG 120" datasheet.pdf