Vishay/Dale RN65C49R9FRSL
RN65C49R9FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C49R9FRSL
Brief Description
RES 49.9 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C49R9FRSL.pdf
Availability of RN65C49R9FRSL
QUANTITY
RN65C49R9FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C49R9FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C49R9FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C49R9FRSL
Related LinksRN65C4, RN65C49R9FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C49R9FRSL Details Description
Related parts for RN65C49R9FRSL
ADAPTER PASSIVE CPCI TO PCI BRKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 14-TSSOP datasheet.pdf
IC BINARY FULL ADDER 16SOIC datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ANT GRID 17DBI 3.5GHZ 30" N MALE datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 107 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 2W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
SL LIMIT SWITCH datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf