Vishay/Dale RN65C6043DB14
RN65C6043DB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6043DB14
Brief Description
RES 604K OHM 1/2W .5% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6043DB14.pdf
Availability of RN65C6043DB14
QUANTITY
RN65C6043DB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6043DB14
Internal Part NumberEIS-RN65C6043DB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6043DB14
Related LinksRN65C6, RN65C6043DB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6043DB14 Details Description
Related parts for RN65C6043DB14
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE 56POS DL .156 LOPRO BLK datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT LC-LC DUPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 30.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 16SKT STR PCB datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COLLET FGG.3B. - 9.2MM DIA datasheet.pdf
IC UMIC CHARGER DETECTION WLP datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
500 MHz to 1700 MHz, Dual-Balanced Mixer, LO Buffer, IF Amplifier, and RF Balun IC datasheet.pdf