Vishay/Dale RN65C6341FRE6
RN65C6341FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6341FRE6
Brief Description
RES 6.34K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6341FRE6.pdf
Availability of RN65C6341FRE6
QUANTITY
RN65C6341FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6341FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C6341FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.34k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6341FRE6
Related LinksRN65C6, RN65C6341FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6341FRE6 Details Description
Related parts for RN65C6341FRE6
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO247AC datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT W/REF 28-DIP datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 9POS GOLD PCB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS W/SKT BOX datasheet.pdf
IC OSC VCXO 231.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
EVAL BOARD 14BIT 1MSPS 2CH ADC datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf