Vishay/Dale RN65C6491BBSL
RN65C6491BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6491BBSL
Brief Description
RES 6.49K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6491BBSL.pdf
Availability of RN65C6491BBSL
QUANTITY
RN65C6491BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6491BBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6491BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6491BBSL
Related LinksRN65C6, RN65C6491BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6491BBSL Details Description
Related parts for RN65C6491BBSL
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
Crystal 18.4320MHz 30ppm Series 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 3.3A 145 MOHM SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf