Vishay/Dale RN65C6653FBSL
RN65C6653FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6653FBSL
Brief Description
RES 665K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6653FBSL.pdf
Availability of RN65C6653FBSL
QUANTITY
RN65C6653FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6653FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6653FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)665k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6653FBSL
Related LinksRN65C6, RN65C6653FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6653FBSL Details Description
Related parts for RN65C6653FBSL
JUMPER-H1507TR/A2015V/H1507TR10" datasheet.pdf
IC MCU ARM9 128KB ROM 208PQFP datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS 1.5MM R/A GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU W/WD SOT23-6 datasheet.pdf
CONN FEMALE SCREWLOCK W/WASHER datasheet.pdf
CONN HEADER F4 .4MM 20POS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
RES 294 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS SKT datasheet.pdf
TRANSISTOR RF POWER 200W LDMOST datasheet.pdf