Vishay/Dale RN65C6810FRSL
RN65C6810FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6810FRSL
Brief Description
RES 681 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6810FRSL.pdf
Availability of RN65C6810FRSL
QUANTITY
RN65C6810FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6810FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6810FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6810FRSL
Related LinksRN65C6, RN65C6810FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6810FRSL Details Description
Related parts for RN65C6810FRSL
IC POT DPP QUAD 64TAP I2C 24SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf