Vishay/Dale RN65C6811FBSL
RN65C6811FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C6811FBSL
Brief Description
RES 6.81K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C6811FBSL.pdf
Availability of RN65C6811FBSL
QUANTITY
RN65C6811FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C6811FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C6811FBSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C6811FBSL
Related LinksRN65C6, RN65C6811FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C6811FBSL Details Description
Related parts for RN65C6811FBSL
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC INVERTER HEX 5V TTL 14SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FUSE 315A 1250V 1KN/110 AR CU datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A 8SON datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ACCY MOBILE RUBBER BOOT MAGN MNT datasheet.pdf
IMCV SNMP MANAGEABLE CONVRTR datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
MICRO 15 F 12" YEL JACKS datasheet.pdf