Vishay/Dale RN65C7873FRE6
RN65C7873FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C7873FRE6
Brief Description
RES 787K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C7873FRE6.pdf
Availability of RN65C7873FRE6
QUANTITY
RN65C7873FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C7873FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65C7873FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C7873FRE6
Related LinksRN65C7, RN65C7873FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C7873FRE6 Details Description
Related parts for RN65C7873FRE6
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 4V datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 220MA 1.5 OHM datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 487 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
RES 221 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.02KOHM 0.1% 1/20W 0505 datasheet.pdf
MINITEK II RAIL ROAD HDR datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf