Vishay/Dale RN65C8003BB14
RN65C8003BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C8003BB14
Brief Description
RES 800K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C8003BB14.pdf
Availability of RN65C8003BB14
QUANTITY
RN65C8003BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C8003BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C8003BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)800k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C8003BB14
Related LinksRN65C8, RN65C8003BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C8003BB14 Details Description
Related parts for RN65C8003BB14
IC COMPARATOR 400MV REF 3-DFN datasheet.pdf
OSC VCXO 166.6286MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 20.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
ORGANZR WRKSTTN MINI BX ONLY datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V C0G 0805 datasheet.pdf
PNL MNT AMBER 5.8MM LENS 1' WIRE datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
FUSE GLASS 5A 250VAC datasheet.pdf