Vishay/Dale RN65C9092FRSL
RN65C9092FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9092FRSL
Brief Description
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9092FRSL.pdf
Availability of RN65C9092FRSL
QUANTITY
RN65C9092FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9092FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C9092FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9092FRSL
Related LinksRN65C9, RN65C9092FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9092FRSL Details Description
Related parts for RN65C9092FRSL
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
SUPERVISOR 3V 8-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf