Vishay/Dale RN65C9100BB14
RN65C9100BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9100BB14
Brief Description
RES 910 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9100BB14.pdf
Availability of RN65C9100BB14
QUANTITY
RN65C9100BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9100BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C9100BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)910
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9100BB14
Related LinksRN65C9, RN65C9100BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9100BB14 Details Description
Related parts for RN65C9100BB14
IC DAC 12BIT QUAD SRL-OUT 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
TVS DIODE 85VWM SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT 7 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 3POS 2.5MM datasheet.pdf
RES 8.45K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V Y5V 0603 datasheet.pdf
IC COMPARATOR VOLT 14-SOIC datasheet.pdf
IC SWITCH AC SS DUAL SCR 4-SIP datasheet.pdf
CAP CER 40PF 5KV R85 AXIAL datasheet.pdf