Vishay/Dale RN65C9310BB14
RN65C9310BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9310BB14
Brief Description
RES 931 OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9310BB14.pdf
Availability of RN65C9310BB14
QUANTITY
RN65C9310BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9310BB14
Internal Part NumberEIS-RN65C9310BB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9310BB14
Related LinksRN65C9, RN65C9310BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9310BB14 Details Description
Related parts for RN65C9310BB14
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 3.5A 12VAC 32VDC datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 166MHZ 119BGA datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 27A TO-247 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
60704-3 FRONT PLUNGER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
Connector Socket 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf