Vishay/Dale RN65C9530FRSL
RN65C9530FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C9530FRSL
Brief Description
RES 953 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C9530FRSL.pdf
Availability of RN65C9530FRSL
QUANTITY
RN65C9530FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C9530FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C9530FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C9530FRSL
Related LinksRN65C9, RN65C9530FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C9530FRSL Details Description
Related parts for RN65C9530FRSL
IC DELAY LINE 25NS 8SOIC datasheet.pdf
CARD EDGE 130PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
OSC XO 187.0177MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 4V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V R2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 4400UF 20% 40V FLATPACK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf