Vishay/Dale RN65D1023FRE6
RN65D1023FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1023FRE6
Brief Description
RES 102K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1023FRE6.pdf
Availability of RN65D1023FRE6
QUANTITY
RN65D1023FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1023FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D1023FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1023FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D1023FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1023FRE6 Details Description
Related parts for RN65D1023FRE6
OUTPUT MODULE DC X4 15MA 24VDC datasheet.pdf
SENSOR PHOTO AMP FIBEROPTC W/TMR datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANSISTOR 4SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1M OHM 8SIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CAP MINI PANEL IND AMB OIL TIGHT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 3.88K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 3UF 5% 1.05KVDC RADIAL datasheet.pdf
IC HEX BUFFER OD 14TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf