Vishay/Dale RN65D1032FB14
RN65D1032FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1032FB14
Brief Description
RES 10.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1032FB14.pdf
Availability of RN65D1032FB14
QUANTITY
RN65D1032FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1032FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1032FB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1032FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1032FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1032FB14 Details Description
Related parts for RN65D1032FB14
IC OPAMP VFB 1.5GHZ SOT23-5 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16K 33MHZ OTP 44PLCC datasheet.pdf
CHOKE COM MODE 0.22MH 3.30A SMD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 3A DO214AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf