Vishay/Dale RN65D1154FRSL
RN65D1154FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1154FRSL
Brief Description
RES 1.15M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1154FRSL.pdf
Availability of RN65D1154FRSL
QUANTITY
RN65D1154FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1154FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1154FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1154FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1154FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1154FRSL Details Description
Related parts for RN65D1154FRSL
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A GOLD 10POS datasheet.pdf
K8379A TOOL KIT datasheet.pdf
1.25MM PITCH SIL SMT VERTICAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 312.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf