Vishay/Dale RN65D1203FB14
RN65D1203FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1203FB14
Brief Description
RES 120K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1203FB14.pdf
Availability of RN65D1203FB14
QUANTITY
RN65D1203FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1203FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1203FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)120k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1203FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1203FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1203FB14 Details Description
Related parts for RN65D1203FB14
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR .7W MONO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 440MA 310 MOHM datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
Connector Header 26 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf