Vishay/Dale RN65D1242FBSL
RN65D1242FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1242FBSL
Brief Description
RES 12.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1242FBSL.pdf
Availability of RN65D1242FBSL
QUANTITY
RN65D1242FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1242FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1242FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1242FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1242FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1242FBSL Details Description
Related parts for RN65D1242FBSL
FIXED IND 470UH 84MA 27 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CORD COIL SGL END 6-6 BLACK 10' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.125" NYLON 5.33MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CRIMP TRPZDFC1/0-3/0 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 555MA 900 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOT323 datasheet.pdf