Vishay/Dale RN65D1271FBSL
RN65D1271FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1271FBSL
Brief Description
RES 1.27K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1271FBSL.pdf
Availability of RN65D1271FBSL
QUANTITY
RN65D1271FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1271FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1271FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1271FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1271FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1271FBSL Details Description
Related parts for RN65D1271FBSL
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 450V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 630V SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 56POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
RES SMD 942 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf