Vishay/Dale RN65D1272FB14
RN65D1272FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1272FB14
Brief Description
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1272FB14.pdf
Availability of RN65D1272FB14
QUANTITY
RN65D1272FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1272FB14
Internal Part NumberEIS-RN65D1272FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)12.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1272FB14
Related LinksRN65D1, RN65D1272FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1272FB14 Details Description
Related parts for RN65D1272FB14
CONN HEADER .100 SINGL R/A 23POS datasheet.pdf
LED COOL WHITE DIFF 5MM RND T/H datasheet.pdf
CORD 3COND BLK ARGN UNSHLD 2.5M datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.1A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 5A TO220-3 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG BLUE 100' datasheet.pdf
TV 26C 26#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 3POS PIN datasheet.pdf