Vishay/Dale RN65D1302FBSL
RN65D1302FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1302FBSL
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1302FBSL.pdf
Availability of RN65D1302FBSL
QUANTITY
RN65D1302FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1302FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1302FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1302FBSL
Related LinksRN65D1, RN65D1302FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1302FBSL Details Description
Related parts for RN65D1302FBSL
CAP TANT POLY 470UF 4V 2917 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 6BIT 16DIP datasheet.pdf
FIXED IND 17UH 3A 50 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES SMD 31.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 8051 MCU 2K-EEPROM 11-QFN datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf