Vishay/Dale RN65D1332FRE6
RN65D1332FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1332FRE6
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1332FRE6.pdf
Availability of RN65D1332FRE6
QUANTITY
RN65D1332FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1332FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D1332FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1332FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D1332FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1332FRE6 Details Description
Related parts for RN65D1332FRE6
EVAL BOARD FOR CS5529 datasheet.pdf
TERM RING HT SHR 12-10AWG YL 3/8 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 PREC DELAY 8-SOIC datasheet.pdf
HEAT SINK 40MM X 40MM X 7.5MM datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 634K OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 227K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/5W 0.05% AXIAL datasheet.pdf
1-1/4" RACEWAY 6' STICKS OFFICE datasheet.pdf
500 TB RIS CLA 3RD-LEVEL datasheet.pdf
CONN GUIDE PLATE datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2MM R/A SMD datasheet.pdf