Vishay/Dale RN65D1332FRSL
RN65D1332FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1332FRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1332FRSL.pdf
Availability of RN65D1332FRSL
QUANTITY
RN65D1332FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1332FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1332FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1332FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1332FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1332FRSL Details Description
Related parts for RN65D1332FRSL
MOSFET N-CH 400V 5.5A TO-220AB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 48POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
CABLE FLT FLX 1.18" 0.50MM 16POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 96POS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf