Vishay/Dale RN65D13R0FRSL
RN65D13R0FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D13R0FRSL
Brief Description
RES 13 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D13R0FRSL.pdf
Availability of RN65D13R0FRSL
QUANTITY
RN65D13R0FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D13R0FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D13R0FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D13R0FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D13R0FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D13R0FRSL Details Description
Related parts for RN65D13R0FRSL
RELAY SSR SPST 20A@280VAC PHASE datasheet.pdf
IC SERIALIZER VIDEO DGTL 44-PQFP datasheet.pdf
CONN CAP HOUSING 6POS SEAL BLKHD datasheet.pdf
CONN HEADER STKD 60POS R/A LO datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 40POS 1MM SLD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
IC ADC 18BIT 1.25MSPS 48-VQFN datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.4KV 500A DO200AB datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS PNL MNT PIN datasheet.pdf