Vishay/Dale RN65D1470FRE6
RN65D1470FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1470FRE6
Brief Description
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1470FRE6.pdf
Availability of RN65D1470FRE6
QUANTITY
RN65D1470FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1470FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D1470FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1470FRE6
Related LinksRN65D1, RN65D1470FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1470FRE6 Details Description
Related parts for RN65D1470FRE6
IC VREF SHUNT 5V TO-46-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RECEPT LGH 1L 1POS BULKHD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL SMD datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV RADIAL datasheet.pdf
RES 26.7 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 29POS SKT datasheet.pdf
ANT OMNIDIR 8DBI 18" LMR400 NFEM datasheet.pdf
CONTACT SKT 16-20 AWG SLVR CRIMP datasheet.pdf
CONN PLUG 79POS CABLE PIN datasheet.pdf
CAP FILM 1.1UF 5% 63VDC RAD datasheet.pdf