Vishay/Dale RN65D15R4FRSL
RN65D15R4FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D15R4FRSL
Brief Description
RES 15.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D15R4FRSL.pdf
Availability of RN65D15R4FRSL
QUANTITY
RN65D15R4FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D15R4FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D15R4FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D15R4FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D15R4FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D15R4FRSL Details Description
Related parts for RN65D15R4FRSL
IC ADC 12BIT 1MSPS SC70-6 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 7.5MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SRL 120SPS 10UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf
RES 910K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 19.05X13.21MM datasheet.pdf
XYZ-AXIS ELECT COND 3"SQ 25/PK datasheet.pdf
Connector Receptacle 100 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
CONN IDC PROTECTOR datasheet.pdf
LEAD IN BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 20UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf