Vishay/Dale RN65D1781FRSL
RN65D1781FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1781FRSL
Brief Description
RES 1.78K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1781FRSL.pdf
Availability of RN65D1781FRSL
QUANTITY
RN65D1781FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1781FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1781FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.78k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1781FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1781FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1781FRSL Details Description
Related parts for RN65D1781FRSL
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 5A 5V datasheet.pdf
IC FPGA 455 I/O 672FBGA datasheet.pdf
CARDEDGE 12POS .156 BLACK LO PRO datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf