Vishay/Dale RN65D1820FRSL
RN65D1820FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D1820FRSL
Brief Description
RES 182 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D1820FRSL.pdf
Availability of RN65D1820FRSL
QUANTITY
RN65D1820FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D1820FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65D1820FRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D1820FRSL
Related LinksRN65D1, RN65D1820FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D1820FRSL Details Description
Related parts for RN65D1820FRSL
CONN PLUG 0.8MM 80POS R/A SMD AU datasheet.pdf
RES SMD 768 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR 3.3V ECL DIFF 8-DFN datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A TP-FA datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS PIN datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V LVDS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 150PO datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 14' WH datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf