Vishay/Dale RN65D2671FR36
RN65D2671FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D2671FR36
Brief Description
RES 2.67K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D2671FR36.pdf
Availability of RN65D2671FR36
QUANTITY
RN65D2671FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D2671FR36
Internal Part NumberEIS-RN65D2671FR36
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.67k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D2671FR36
Related LinksRN65D2, RN65D2671FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D2671FR36 Details Description
Related parts for RN65D2671FR36
CONN UHF PLUG STR SOLDER datasheet.pdf
SWITCH HIGH SIDE POWER TO252-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
LED WATERTIGHT RED/GRN PNL MNT datasheet.pdf
NOZZLE SURFACE AIR SPREADER 2" datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
FIXED IND 910NH 150MA 3.18 OHM datasheet.pdf
CONN TERM CRIMP 18-24 AWG TIN datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf