Vishay/Dale RN65D3241FRE6
RN65D3241FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3241FRE6
Brief Description
RES 3.24K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3241FRE6.pdf
Availability of RN65D3241FRE6
QUANTITY
RN65D3241FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3241FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D3241FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.24k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3241FRE6
Related LinksRN65D3, RN65D3241FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3241FRE6 Details Description
Related parts for RN65D3241FRE6
DC/DC CONVERTER 0.8-2.5V 25W datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 1.2VA THRU HOLE datasheet.pdf
IC SRAM 144KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 25W datasheet.pdf
LIGHT BAR 570NM GRN 8.89X8.89MM datasheet.pdf
S8 BULB SOCKET BAYONET datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf