Vishay/Dale RN65D32R4FBSL
RN65D32R4FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65D32R4FBSL
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 32.4 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D32R4FBSL.pdf
Availability of RN65D32R4FBSL
QUANTITY
RN65D32R4FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D32R4FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65D32R4FBSL
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure Rate-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D32R4FBSL
Related LinksRN65D3, RN65D32R4FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D32R4FBSL Details Description
Related parts for RN65D32R4FBSL
IC TXRX ADDRESS/DATA 9BIT 52-QFP datasheet.pdf
SENSOR 200PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
MINIFITJRHDR VT DR W/PGS 8POS datasheet.pdf
5 SCKT STRGLT - 50 12/3WTH377GU datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
OCEAN SIDE FEED APPLICATOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CAP CER 24PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf