Vishay/Dale RN65D3320FRE6
RN65D3320FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN65D3320FRE6
Brief Description
RES 332 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65D3320FRE6.pdf
Availability of RN65D3320FRE6
QUANTITY
RN65D3320FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65D3320FRE6
Internal Part NumberEIS-RN65D3320FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65D3320FRE6
Related LinksRN65D3, RN65D3320FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65D3320FRE6 Details Description
Related parts for RN65D3320FRE6
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4.72"L X 4.72"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 500MA AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN IDC 6POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC 8SOP datasheet.pdf